fbpx

Як 5G вплине на впровадження точного землеробства?

Китайська сільськогосподарська платформа прогнозує можливості «поетапних змін» в сільському господарстві завдяки прискоренню мобільного інтернету.

За даними Pinduoduo, однією з найбільших сільськогосподарських платформ країни, сільське господарство Китаю готовий до «ступенчатому зміни» продуктивності і ефективності з поширенням мобільного Інтернету і надшвидкого доступу 5G.

Проникнення Інтернету в сільській місцевості країни вперше перевищила 50% за станом на кінець минулого року, при цьому, згідно з офіційними даними, 99,7% онлайн-користувачів виходять в Інтернет за допомогою своїх мобільних телефонів. Китай прагне завершити будівництво своєї мережі 5G до 2025 року, що закладе основу для широкого впровадження точного землеробства.

«Ми бачимо можливості кардинальної зміни з широким використанням мобільних платежів і мобільного інтернету. Одна дуже очевидна можливість з величезним потенціалом – це сільське господарство », – сказав Чен Лей, голова і головний виконавчий директор Pinduoduo. «В цілому сільське господарство Китаю виграло від Інтернету набагато менше, ніж інші галузі промисловості. Є ще багато можливостей для розвитку з точки зору модернізації сільськогосподарського виробництва, обороту і продажів ».

У минулому році компанія Pinduoduo подвоїла продажу сільськогосподарської продукції на своїй платформі до понад 270 мільярдів юанів (42 млрд доларів), безпосередньо пов’язавши 12 мільйонів фермерів зі споживачами. Компанія навчає фермерів продавати свою продукцію через Інтернет, створює швидку і недорогу логістичну платформу для сільськогосподарської продукції та інвестує в безпеку харчових продуктів, точне землеробство і харчові технології.

Одним з новітніх напрямків діяльності компанії є Duo Duo Grocery, служба доставки в нічний час, яка скорочує час доставки продукції з кількох днів до менше 24 годин за рахунок прогнозування та узгодження місцевого попиту з місцевими постачальниками. Забезпечуючи масштабну торгівлю, Duo Duo Grocery скорочує витрати за рахунок скорочення часу транспортування і скорочення харчових відходів. За даними McKinsey Global Institute, в глобальному масштабі розгортання 5G може додати до 2030 року щорічне збільшення кількості підключень на 2 трильйони доларів в секторах мобільності, охорони здоров’я, виробництва і роздрібної торгівлі. У сільському господарстві надвисока швидкість 5G і реакція в режимі, близькому до реального часу, уможливлять точне землеробство за рахунок підключення бездротових датчиків, систем автоматичного поливу, сільськогосподарських дронів і інших інтелектуальних пристроїв, що використовуються в управлінні фермою.

Деяку подобу майбутнього вже можна відчути в селі Хуншань в Чунціні. Фермери, які вирощують апельсини, раніше змушені були весь день перебувати в своїх садах, щоб поливати дерева, особливо в серпні, в розпал літа. Тепер, завдяки підключенню до мережі 5G, фермери можуть виконувати завдання віддалено за допомогою системи моніторингу та управління, прив’язаною до їх смартфонам. Вони можуть керувати системою поливу в саду простим клацанням на смартфоні.

«У порівнянні з міськими жителями китайські фермери не в повній мірі скористалися виграшем від Інтернету», – сказав Чен. «У нас є можливість інвестувати значні кошти в довгостроковій перспективі в модернізацію технологій, що лежать в основі всього сільськогосподарського виробництва і ланцюжки поставок, тим самим створюючи цінність як для споживачів, так і для виробників сільськогосподарської продукції».

Ознайомитися з нашим каталогом обладнання для точного землеробства можна тут.