fbpx

Аграрії Японії отримали точний GPS

Японія запустила нову систему точного супутникового позиціонування

Японія офіційно запустила власну систему глобального позиціонування під назвою Michibiki, передає телеканал NHK.
Відтепер смартфони і автомобільні навігатори, які використовують геолокацію, будуть показувати місцезнаходження точніше і стабільніше.
Нова система використовує 4 супутника на навколоземній орбіті.
Як стверджується, вона працює точніше американської GPS, так як щонайменше один з супутників завжди знаходиться над Японією.
Супутники також посилають спеціальний сигнал трекінгу, який може зменшити похибку до декількох сантиметрів.
Крім того, сигнали від цих супутників йдуть під таким кутом, який дозволяє уникнути перешкод від хмарочосів.
Очікується, що Michibiki буде затребувана в автономних транспортних засобах і повністю автоматизованої сільськогосподарської техніки, наприклад, тракторах і машинах для прибирання рису.
Також система, ймовірно, буде використовуватися для служб доставки за участю безпілотних літальних апаратів та інших нових послуг.

Компанія Hitachi підтвердила під час випробуваннях безпілотних тракторів в Австралії, що система може зберегти похибку визначення місцеположення в межах 10 см.

Послуга буде безкоштовною для тих, у кого є пристрій, здатний приймати сигнал.
Однак висока ціна приймачів є перешкодою для масового впровадження. Mitsubishi Electric в четвер почала продавати приймачі за ціною кілька мільйонів ієн або десятки тисяч доларів за штуку.

Ймовірно, ціна повинна бути знижена в сотні разів, щоб вони були життєздатною складової в автомобілях. Зниження витрат за рахунок масового виробництва буде ключовим фактором для розвитку ринку.

Також необхідно зробити пристрої досить маленькими для практичного використання. В даний час їх габарити складають приблизно 10 см на 10 см. Це занадто багато, щоб поміщатися всередині смартфонів. Крім того того, хоча Мічібікі може запропонувати одну з найбільш точних систем позиціонування в світі, її здатність обмежена Японією і Австралією.