Міністерство сільського господарства США (USDA) визначило три основні компоненти сталого розвитку для сільського господарства: зниження впливу на навколишнє середовище, підвищення продуктивності, а також кращий загальний економічний результат. Сьогоднішні технології точного землеробства допомагають фермерам домогтися значних успіхів у всіх трьох сферах.
«Щоб екологічні переваги точного землеробства набули форми, фермерам необхідно підвищувати врожайність і, як найменш, забезпечувати беззбитковість з фінансової точки зору», – зазначає Курт Блейдс, старший віце-президент AEM Ag Services. «Якщо фермер збирається змінити практику або інвестувати в нову технологію, економічні наслідки цієї дії повинні стати частиною розмови. На щастя, тепер у нас є досить переконливі дослідження, які роблять його важливою частиною розмови».
«Три стовпи сталого розвитку Міністерства сільського господарства США перегукуються з науковим дослідженнями Асоціація виробників обладнання (AEM) «Екологічні переваги точного землеробства».
У дослідженні були вивчені шість ключових областей рослинництва, в яких точне землеробство може мати як екологічні, так і економічні наслідки:
- Врожайність
- Використання добрив
- Використання гербіцидів
- Використання палива
- Використання води
- Викиди вуглецю
«Тепер технології дають фермерам можливість робити ще більше – речей, які ніколи не могли трапитися раніше. Застосовується безліч технологій на основі GPS, які дають фермерам абсолютно новий набір інструментів, що допомагають точно визначити укладання насіння, добрив і засобів захисту рослин. Ця технологія також допомагає фермерам замкнути кругообіг за допомогою аналітичних даних, які допомагають їм відслідковувати те, що вони роблять, щоб визначити, чи є можливості для поліпшення у майбутньому», говорить Блейдс.
КЛЮЧОВІ ОБЛАСТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТОЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА
П’ять основних областей точного землеробства надають аграріям численні можливості для підвищення ефективності, зниження експлуатаційних витрат і зменшення впливу на навколишнє середовище. Точне землеробство можна використовувати в різних областях рослинництва протягом року.
Автоматичне рульове управління – за допомогою сигналів GPS / GNSS для автоматичного керування трактором, щоб зменшити перекриття при обробці грунту, посіві, обприскуванні і збиранні врожаю. Це позитивно позначається як на продуктивності, так і на витраті палива.
Управління секціями машини – включає / вимикає секції сівалки, добрив або обприскувача в рядах, які раніше вже були оброблені, або на поворотах на краю поля і т.д. Це допомагає оптимізувати укладання насіння, добрив і захисту рослин. Ця технологія також допомагає оптимізувати тиск та регулювання глибини для підвищення ефективності машини і витрати палива.
Мінлива норма внесення – використовує датчики або попередньо запрограмовані карти для визначення норм внесення насіння, добрив і захисту рослин. Допоміжні технології включають контролери регульованою норми внесення, GPS, монітори врожайності, датчики врожаю і датчики грунту.
Аналітика парку (телематика) – моніторинг обладнання в реальному часі, включаючи місце розташування по GPS, пропозиції маршрутів і роботу на холостому ходу. Будь-яке обладнання, оснащене телематикою, можна контролювати протягом усього року, коли воно знаходиться в експлуатації. Ця технологія дає можливість підвищити ефективність використання активів і скоротити витрату палива.
Точне (прецизійне зрошення) – дає можливість застосовувати різну кількість води на різних ділянках поля, щоб зменшити кількість відходів і оптимізувати ефективність.
Інше обладнання для точного землеробства.
Викиди вуглецю – тільки в США сучасні інструменти для точного землеробства скорочують викиди вуглецю більш ніж на 10 мільйонів тонн. Додаткове впровадження цих перевірених технологій збільшило б ці переваги для клімату до 27,4 мільйона тонн.
ЯКИЙ ВПЛИВ МАЄ ТОЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО
В дослідженні також йде мова про те, як вищезгадані технології точного землеробства можуть вплинути на п’ять ключових областей впливу на навколишнє середовище.
Урожайність – фермер може домогтися більш високих врожаїв за рахунок точного розподілу і щільності посіву. Непрямі вигоди включають відсутність необхідності вводити непродуктивні або охоронювані землі в виробництво, а також менше ущільнення грунту і поліпшення стану ґрунту, що допомагає знизити витрати з плином часу.
Добриво – менше перекриття і найкращу розміщення оптимізує внесення і скорочує кількість відходів. Також досягається поліпшення якості води за рахунок зменшення стоку, поліпшення стану ґрунту і скорочення чистих викидів парникових газів.
Гербіциди – як і у випадку з добривами, більш ефективне внесення гербіцидів скорочує кількість відходів. Непрямими перевагами є поліпшення здоров’я грунту, зменшення ерозії, зниження стійкості до бур’янів і скорочення викидів парникових газів.
Паливо – коли кількість проходів в поле і час простою скорочуються, зменшується і кількість споживаного палива. Викиди парникових газів також істотно знижуються.
Вода – більш точний полив може врятувати воду від випаровування і надмірного стоку. Непрямим перевагою є поліпшення якості води за рахунок зменшення стоку.
ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ І ДОСТУПНІ МОЖЛИВОСТІ
При вивченні різних типів сільськогосподарських культур по всій країні з’ясувалося, що аграрії роблять більше з меншими витратами.
Використовуючи технології точного землеробства, фермери досягли наступного:
- зростання врожаю на 4%;
- зниження витрати добрив на 7%;
- скорочення використання гербіцидів на 9%;
- скорочення використання викопного палива на 6%;
- зниження водоспоживання на 4%.
Можна також провести пряму паралель між екологічної вигодою від цих скорочень і економічною вигодою. Візьмемо, наприклад, споживання викопного палива.
«Це на 6% менше палива для трактора, який, ймовірно, працює по 20 годин на день протягом кількох тижнів поспіль», – сказав Блейдс. «Це не просто реальні гроші, які допомагають фермеру заощадити тисячі доларів на паливних витратах, але й переваги скорочення викидів вуглецю, аналогічні тому, як якби з доріг прибрали б 200 000 автомобілів».
Те ж саме можна сказати про використання добрив, гербіцидів, водокористування та захисту рослин. «Якщо ви просто обприскують ті місця, які необхідно обробити, це добре для навколишнього середовища і чистого доходу фермера», – пояснює старший директор AEM по нормативним питань Нік Тиндалл.
Якими б вражаючими не були дані, представлені в дослідженні AEM, потенційні вигоди від більш широкого впровадження технологій точного землеробства ще більше вражають.
Показники впровадження широко варіюються в залежності від технології, від менш 10% до 60%. Очікується, що рівень впровадження в діапазоні 90% призведе до:
- 6% зростання виробництва рослинницької продукції;
- зниження витрати добрив на 14%;
- скорочення використання гербіцидів на 15%;
- скорочення використання палива на 16%;
- зниження споживання води на 21%.
Щоб додатково проілюструвати потенційний вплив більш широкого впровадження точного землеробства, розглянемо наступне: поточне впровадження призвело до скорочення використання гербіцидів приблизно на 14 тис. Т. При більш широкому поширенні можна заощадити ще 22 тис. Т ..
У спробі зрозуміти, куди і як швидко може рухатися впровадження точного землеробства, важливо зрозуміти, як далеко воно вже зайшло.
«Про точний землеробстві говорять вже багато років, – зазначає Блейдс. «У будь-якого виду впровадження технології повинна бути вагома причина для того, щоб людина прийняла її. Точне землеробство початок серйозно впроваджуватися, коли з’явилися GPS навігація і автоматичне рульове управління. Це були технології, які допомогли фермерам побачити переваги ».
У міру того, як все більше фермерів застосовували машинне управління, вони почали розуміти, як технології в цілому можуть сприяти досягненню результатів в інших областях.
«Рівень впровадження постійно збільшувався за останні 20 років», – зазначив Блейдс. «Точне землеробство стало майже повсюдним для всіх, хто намагається отримати дохід від своєї землі. Сьогодні в більшості обладнання використовується та чи інша технологія. Це само по собі веде до більш широкому поширенню ».
«Побачити вигоди, притаманні ширшому впровадженню, – це не просто питання переконання більшого числа фермерів прийняти технологію точного землеробства», – додав Тиндалл. «Мова також йде про постійне вдосконалення цих технологій. Наприклад, автоматичне рульове управління існує з 1990-х років, але сьогодні воно набагато краще, ніж було тоді ».
Однією з перешкод на шляху до більш широкого впровадження може бути зв’язок з більш широкої сільськогосподарської економікою і фінансовим станом фермера. Зниження цін на сировинні товари знижує чистий прибуток, що ускладнює інвестиції і впровадження нових технологій.
«Найважливіший фактор в майбутньому – це те, чи є у фермерів гроші для інвестування», – вважає Тиндалл.
Щоб використовувати технології точного землеробства на основі GPS, фермерам також необхідний адекватний рівень інфраструктури, доступної в сільських районах. Розширення можливостей широкосмугового доступу в Інтернет має включати потужний бездротової компонент, доступний для обладнання на місцях.
ТОЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО – ОСНОВА БІЛЬШЕ СИЛЬНОГО МАЙБУТНЬОГО
Важливо відзначити, що впровадження технологій точного землеробства пов’язано не тільки з безпосередніми вигодами від скорочення витрати палива, добрив, гербіцидів або води. Мова також йде про розвиток сільськогосподарської галузі в цілому до більш продуктивного, конкурентоспроможного та сталого стану.
«Кожен фермер в глибині душі знає, що він намагається робити правильні речі, наприклад, захищати землю», – пояснює Блейдс. «Фермери роблять це не просто в наступному сезоні; вони роблять це для наступного покоління. Завдяки технологіям сьогодні доступні додаткові інструменти, які можуть допомогти фермерам досягти мети, яку вони завжди переслідували: забезпечити гарне харчування, енергію і для населення всього світу. Прекрасна особливість цієї нової технології полягає в тому, що вона не змушує вибирати між навколишнім середовищем і економікою, або навпаки. З сьогоднішньої технологією точного землеробства фермери можуть вибирати і те, і інше ».
«Зараз це глобальний ринок», – говорить Тиндалл. «Якщо сучасний американський фермер хоче і далі процвітати, важливо стати більш ефективним. Технології відіграють в цьому пряму роль. Технології точного землеробства, які приносять як екологічні, так і економічні вигоди, допомагають фермерам стати більш конкурентоспроможними на міжнародному ринку. Вони фактично допомагають фермеру зберегти доступ до певних ринків.
«Візьмемо, наприклад, Європейський Союз, – продовжив Тиндалл. «Стійкість дуже важлива для цього ринку. Крім того, підвищення ефективності і продуктивності може допомогти знизити ціни на продукти харчування. Немає більшої загрози для навколишнього середовища, ніж голод. Можливість використовувати ці технології для сталого і доступного забезпечення людей якісними продуктами харчування – це означає перемога для всіх “.