fbpx

RTK станція. Що це таке та навіщо потрібно?

ЩО ТАКЕ RTK Станція?

Базова RTK станція – це пристрій, що посилає через GPRS-з’єднання корегуючий сигнал, який дозволяє підвищити точність звичайного GPS-позиціонування (визначення координат) до 2,5 см.

Основними компонентами базової станції є GNSS-приймач, а також спеціальне програмне забезпечення для управління таким приймачем і реєстрації даних на ПК. Також, до її складу може входити супутникова антена, джерело безперебійного живлення, засоби зв’язку. Базова станція може працювати повністю автономно, без участі оператора.

Сигнал від станції передається на ровер користувачів, наприклад, тракторів, в радіусі приблизно 50 км.

Застосування RTK станцій в аграрному секторі

У сільському господарстві використовується для того, щоб забезпечити високу точність для всього циклу робіт, починаючи з підготовки грунту і закінчуючи збиранням врожаю.

Особливо істотну перевагу при використанні RTK отримують господарства, що спеціалізуються на вирощуванні просапних культур, так як вирощування цих культур вимагає найбільшої точності при посіві, обприскуванні, зрошенні і прибирання.

Детальніше про переваги можна дізнатися тут.

Чи обов’язково мати RTK станцію для отримання точного сигналу?

Теперь вже ні! Справа в тому, що на даний час в багатьох країнах, в тому числі і в Україні створено мережу базових станцій RTK.

Мережа базових станцій RTK складаэться з багатьох постійно діючих GPS / GNSS приймачів, які об’єднують накопичені супутникові дані та формують RTK поправки для приймачів (роверів).

Завдяки цьому з’явилася можливість працювати з ровером в мережі базових станцій замість того, щоб створювати свою власну базу.

Підключення до мережі платне, але це вигідніше, ніж вкладати кошти в створення, налаштування і підтримку власної базової станції.

Українська мережа називається System.NET. Спочатку вона створювалася для потреб геодезії, де висока точність вкрай важлива. Наразі спеціально для аграріїв в мережі запущена послуга AgroRTK.

Завдяки мережі System.NET cервер передає RTK поправки на приймач трактора, що дозволяє досягти точності 2 см в в будь-якій точці України.

Як підключитися до мережі RTK в Україні?

Для підключення до мережі RTK необхідно оформити підписку на пакет Agro RTK,

а також мати деяке обладнання.

Підключитися