fbpx

Trimble та HORSCH вирішили створювати автономні сільгоспмашини

Американська компанія Trimble і німецька HORSCH оголосили про нове співробітництво. Їх спільна робота буде зосереджена на розробці рішень, що забезпечують автономію сільгосптехніки. Кінцева мета – створити автономні машини, а також і робочі процеси, які дозволять фермерам бути більш точними у своїй роботі.

В рамках цієї співпраці Trimble привносить свій досвід в галузі систем навігації, планування маршрутів і автоматизації виробничих процесів.

“Ми, врешті-решт, хочемо вивести оператора з кабіни”, – так висловив кінцеву мету, директор Trimble по автономним рішенням Фінлей Вуд.

Іншими словами, в Trimble вважають, що з часом один оператор буде поза кабіною одночасно виконувати кілька завдань, наприклад, спостерігати за операцією обприскування і одночасно бути “віддаленим водієм” кілька транспортних засобів у полі.

Говорячи про поточний етап автоматизації, Фінлей Вуд пояснює: “Наша мета – виділити більше часу оператору і керуючому фермою, щоб вивільнити їх для інших завдань. Сидячи в кабіні, оператор може виконувати безліч операцій. Наше новітнє покоління підключених дисплеїв забезпечує додаткові функції в кабіні, від використання новітньої платформи Trimble PrecisionIQ Display для управління сівалками, розкидачами, обприскувачами або іншим обладнанням до можливості отримання віддаленої підтримки через TeamViewer “.

В даний час у Trimble, і інших виробників, вже є подрулювачі для тракторів, системи для обприскувачів і комбайнів. “Наступним кроком може стати контроль швидкості. Наша мета – об’єднати всі машини – трактор, обприскувач, комбайн, візок – в єдиній мережевому середовищі з сумісністю даних “, заявив Гільєрмо Перес-Ітурбе, директор Trimble по маркетингу в сільському господарстві.

Android дисплей з GPS і навігацією – це платформи, які дозволяють на певному рівні контролювати інші функції, такі як розкидач і обприскувач. В даний момент провідні виробники створюють більш зручну екосистему для оператора, щоб він міг зосередитися на моніторингу систем, які показують важливі операції машини. Оператор може бачити попередження або визначати, де необхідно втрутитися.

Коли оператор підходить до кінця ряду, він повинен сповільнити транспортний засіб, змінити те, що відбувається з обприскувачем, повернути транспортний засіб і перейти до наступного ряду – все це відбувається в стислі терміни. Навіть протягом цього періоду часу оператор повинен стежити за тим, що ще відбувається навколо транспортного засобу. 

Наприклад, при роботі з сівалками та ж система, яка управляє трактором, також може контролювати подачу насіння на сівалку; це може бути так само просто, як зміна швидкості подачі при уповільненні або прискоренні машини в залежності від стану грунту, але при дотриманні певних приписів по закладенню насіння.

Також важливим є навчити машини “спілкуватися” між собою.

Йдеться про те, щоб зробити сільське господарство більш стійким. Технологія здатна фіксувати і записувати передовий досвід і робити його повторюваним всіма операторами.

 


До теми:

Цієї весни Horsch представила в Україні автономну роботизовану самохідну сівалку Horsch Robo.

Дана техніка вже відкрила свій перший польовий сезон на європейських полях, де провела посів кукурудзи. 

Самохідна сівалка обладнана дизельним двигуном потужністю 300 к.с. Перший прототип побудований на базі трактора CLAAS Terra Trac з гумовими гусеницями (як в тракторах Axion 900) без рульової передньої осі.

«Мета розробки автономної сільськогосподарської сівалки – створити високоефективну продуктивну машину, яка не вимагає тягача для роботи і постійної присутності оператора», – розповів власник корпорації Horsch Міхаель Хорш.

Управління машини здійснюється за допомогою спеціального пульта або iPAD. Дальність дії пульта – 2 км.

У машині є ряд камер спереду тягового пристрою, а також спеціалізовані гусениці, що нагадують рушії Axion 900 Terra Trac. Нова автономна сівалка оснащена капотом, який нагадує конструкцію самохідних обприскувачів Leeb PT330 і PT350. 

Конструктори оснастили її посиленою рамою, містким бункером, двигуном з теплової пневматичною системою і гідростатичною трансмісією.

Під час проведення першого тестового посіву гусеничний силовий агрегат працював в тандемі з з’єднаної 24-х рядної сівалкою Maestro.

Посівний комплекс не має кабіни і є повністю автономним агрегатом. 

Але поки роботу не вирішується функціонувати повністю в автономному режимі без участі людини, адже прототип все ще проходить випробування. В їх рамках техніка використовувала керовану систему Trimble в межах максимальної дальності 600 метрів. Поруч з пристроєм знаходився оператор, який при необхідності міг використовувати систему радіоуправління і зупинити агрегат.

Вперше концепт машини компанія показала в лютому нинішнього року.